Jednostavan preparat za varou :D

Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Jednostavan preparat za varou :D

Post Postao/la sahista »

Ismet je napisao/la:zanima me šahista na koje konkretno ispitivanje misliš? jel neko naučno, laboratorijsko ili naučno-iskustveno? ne želim da provociram niti ironiziram, da ne bi bilo zabune.
onaj pčelar koji sebi napravi ovaj preparat te ga provjeri na svojim pčelama barem jednu pčelarsku godinu pa zatim rezultate provjere ovdje na forumu objavi - meni će to biti sasvim dovoljno da i sam napravim ovaj preparat ili ga kupim kod tog pčelara. u svakom slučaju, ako se uhvati vremena preko zime možda i sam sastavim ovaj preparat, možda....
usput, prvo sam koristio BeeVital pa prešao na Oazu. za sada sam zadovoljan Oazom.
Kolega Ismete,kombinacija od svega po malo.Prije svega laboratorijasko.Recimo kako mozemo lijeciti Nozemozu /Cerenu,a do skoro a vjerujem ni sada da nismo imali ni pratecu opremu da vidimo kako izgleda ta bolest.Zar to nije sumnjivo.Nemam ja nista protiv kolega koji koriste preparate,pogotovo ako su jos zadovoljni i ucinkom.Nista lose u tome.Ne bih volio da se stekne utisak da ja nesto imam protiv kolega,ali sam postavio sasvim jednostavno i logicno pitanje sta je sa referencima ovih preparata. I ja mozda pitam nesto sto vecinu ne interesuju..i Amitraz obara Varrou kad nadimis nekoliko puta...
Pozdrav..
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Jednostavan preparat za varou :D

Post Postao/la Stipo »

sahista je napisao/la: Ne,ne, kolega ti u svakom slucaju zasluzujes pohvale za objavu svog recepta.O tome sam vec pisao.Pored toga,ja sam u gornjem tekstu vec napisao da iza toga sigurno stoji dobra volja,prepostavljam da ti preparati obaraju Varrou.Moje je da li cu taj preparat koristiti na svom pcelinjaku.Mozda nekada i hocu,vrijeme ce pokazati.Ja volim trgovinu,i sam trgujem sa nekom pcelarskom opremom i nemam nista protiv da ljudi zaradjuju pare na nekom svom izumu.Medjutim ovi preparati koji se vec mogu naci na trzistu,pored toga sto nemaju nikakvih referenci....nisu ispitani ni na bilo kojem institutu,nije nista drugo nego krsenje zakona a to je krivicno djelo.Nazalost na to se niko ne obzire,zato nam i jeste pcelarstvo kakvo jeste.Bijedno,a imate kapacitete da sigurno mozete konkurisati sa zemljama zapadne Evrope.Sto se tice tajnih recepata,nevjerujem da u tim receptima ima nesto sto bih licilo na Amitraz,kolege ne idu u tom pravcu,ali pored analize koja mora biti provedena na drzavnom pcelarskom nivou kojeg nema u Bosni,ti preparati nikada nece zaviriti u moje kosnice...
Pozdrav.
U našoj maloj državi od ovih mućkalica što se nude neće se pojaviti ni jedan da je registriran i od instituta provjeren iz jednostavnog razloga.
Mi smo mala država sa malim i slabim tržištem, a troškovi ispitivanja od nekog instituta i registracije su veliki.
Imamo mi institute koji to mogu lijepo odraditi i 3 godine pratiti neko sredstvo ali to treba debelo platiti.
Treba prikupiti hrpu dozvola i certifikata i organizovati proizvodnju i laboratorijsku kontrolu proizvoda zatim osnovati firmu i organizirati plasman.
Nema tu računice da se uloženo vrati ni za 50 godina da se zlatom plaća jer slaba je potražnja i slaba svijest pčelara da radi ECO sredstvima.
Ovako radim sebi i prijateljima, a ako netko nepoznat da oproba naruči neku bocu dobro je došao. Dali tada kršim zakon ili ne upitno je.
Ja mislim da prodaja pčelarskog proizvoda sa kućnog praga bar kod nas nije kršenje zakona.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Odgovorite