Organovar

Odgovorite
Avatar
N€dim
Čita i piše, dobar
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 vel 2011, 20:20
Lokacija: Kakanj

Organovar

Post Postao/la N€dim »

http://www.bhpcelar.com/index.php/14-bo ... otiv-varoe

Novi preparat ORGANOVAR Kladanjskog pčelara Abdulaha Vejzovica,
da li je neko imao priliku koristiti ovo sredstvo protiv varaoe i kakvi su rezultati.???
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Organovar

Post Postao/la sahista »

Jos jedno srestvo za suzbijanje Varroe na bazi BeeVitala.Pokusacu nabaviti ovaj lijek.
Senad i Stipo dobivaju zestoku konkurenciju.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
emkan
Čita i piše, dobar
Postovi: 175
Pridružen/a: 13 svi 2010, 16:17
Lokacija: Sarajevo

Re: Organovar

Post Postao/la emkan »

koja je cijena ovog cuda :D
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Organovar

Post Postao/la zvones »

sahista je napisao/la:Jos jedno srestvo za suzbijanje Varroe na bazi BeeVitala.Pokusacu nabaviti ovaj lijek.
Senad i Stipo dobivaju zestoku konkurenciju.
Pozdrav.
Možda si mislio na bazi oksalne kiseline ?
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Organovar

Post Postao/la sahista »

zvones je napisao/la:
sahista je napisao/la:Jos jedno srestvo za suzbijanje Varroe na bazi BeeVitala.Pokusacu nabaviti ovaj lijek.
Senad i Stipo dobivaju zestoku konkurenciju.
Pozdrav.
Možda si mislio na bazi oksalne kiseline ?
Da,da...oksalna,mravlja,limunska,propilis ,etericna ulja..itd.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
N€dim
Čita i piše, dobar
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 vel 2011, 20:20
Lokacija: Kakanj

Re: Organovar

Post Postao/la N€dim »

sahista je napisao/la:koja je cijena ovog cuda :D
Ovako pise u BH PČelaru:
Organovar se koristi tokom zimskog i ljetnog tretmana. U zimu se daje tokom mjeseca novembra ili decembra nakapavanjem direktno po ulicama pčela – 5 ml po ulici. U ljeto, tokom avgusta, daje se tri puta svakih sedam dana – kaže Vejzović.

- Zimski tretman košta jednu marku po košnici, dok tri ljetna tretmana koštaju 1,80 KM. Mislim da se radi o najjeftinijem organskom preparatu koji se trenutno nudi na tržištu.
Neka konkurencije, samo nek je zdrava konkurencija u pitanju i u interesu pčela i pčelara
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Organovar

Post Postao/la zvones »

N€dim je napisao/la:
sahista je napisao/la:koja je cijena ovog cuda :D
Ovako pise u BH PČelaru:
Organovar se koristi tokom zimskog i ljetnog tretmana. U zimu se daje tokom mjeseca novembra ili decembra nakapavanjem direktno po ulicama pčela – 5 ml po ulici. U ljeto, tokom avgusta, daje se tri puta svakih sedam dana – kaže Vejzović.

- Zimski tretman košta jednu marku po košnici, dok tri ljetna tretmana koštaju 1,80 KM. Mislim da se radi o najjeftinijem organskom preparatu koji se trenutno nudi na tržištu.
Neka konkurencije, samo nek je zdrava konkurencija u pitanju i u interesu pčela i pčelara
Odprilike cijena BeeVitala . Ima i onaj Ce-ha, ali neznam hoće li biti ponuđen tržištu i ne smijem se upletati :) .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Organovar

Post Postao/la sahista »

Meni je drago da je BeeVital 'provaljen'.Jos mi je draze da su to uradili nasi pcelari.Respekt.Ako taj produkat jos funkcionise kako treba(trreba biti oprezan),ja cu ga vrlo rado koristiti.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: Organovar

Post Postao/la balasevic »

konacno da i nasi pcelari napredaju i da daju kvalitetne proizvode a o kvaliteti ce suditi pcelari jos ako bude uspjesan kako se pise bice dobro samo nek su nase pcele zdravije i ako je malo skuplje nema veze jer sve se to vraca sa zdravom pcelom
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: Organovar

Post Postao/la balasevic »

procito sam cjeli tekst u bh pcelaru i prema pisanju ovo sresto je bolje cak i od OK ali ostaje da se vidi ja cu pokusati da ga nabavim za proljeti tretman
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
mirsad
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 381
Pridružen/a: 29 sij 2011, 12:57
Lokacija: Anderstorp-Svedska-Skandinavija

Re: Organovar

Post Postao/la mirsad »

POZ
Za svaku pohvalu je da se radi na domacem sretstvu za suzbijanje stetocine[varoe].
Dali neko od forumasa ima kontakt sa doticnim gospodinom.
Radi propagiranja ovog i slicnih proizvida medzu pcelarima u BIH i vani.

MK
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: Organovar

Post Postao/la balasevic »

naravno da je za pohvalu svako pridonosenje pcelarstvu a pogotovo domacem a ako se pokaze srestvo ucinkovito to ce se brzo prosiriti
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Organovar

Post Postao/la Stipo »

Sahista
Ja nisam provalio BeeVital Hive Clean nego sam ga nadopunio pa u suštini to je sasvim drugi proizvod.
BeeVital mi je samo otvorio oči da uradim neka istraživanja na tu temu.
Da proučim organske tvari koje se koriste u pčelarstvu. Koje nisu štetne nego čak i ljekovite.
Tako sam nakon dobrog izračuna i nekoliko proba došao do recepta kojeg sam nazvao LiMed Vital.
Pošto taj naziv podsjeća na BeeVital vjerovatno ću ga nazvati drukčije.
Možda Tea Clean ili Flora Clean ili jednostavno Biljni ćistač košnica.
Ne samo da on bolje obara varrou nego i čisti krečno leglo te smanjuje nozemozu i buđavost saća.
Ovo će sigurno biti pravi bum u pčelarstvu jer jednim udarcom tuče najgore napasnike u pčelarstvu.
Po mom mišljenju znatno umanjuje šanse razvoja za druge bolesti pčela kao što je američka i evropska trulež legla.
Još je u ispitnoj fazi o stabilnosti sastavnih komponenti da se utvrdi rok trajanja.
Njegov sastav će bit javan. Nemam što kriti, a i ljudi vole da znaju što uzimaju.
Ne bojim se da će ga netko kopirati jer postoji nekoliko tvari koje je nemoguće bez znanja i točno određenog postupka izmješati sa vodom
na primjer: propolis, biljne smole, terpentin i drugo.
Sve sastavne komponente nisu štetne po zdravlje pčela ni čovjeka i sastavni su dio meda, polena ili propolisa koje su postavljene u meni znanim dozama.
Ispitan je više puta na preko 300 košnica u 3 pčelinjaka.
Na tržištu će se pojaviti sredinom ljeta.
Cijena 0,5 l = 20 KM za veće narudžbe može jefitnije po dogovoru.
O ovom ću na forumu kada osmislim ime otvoriti posebnu temu.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: Organovar

Post Postao/la balasevic »

svaka cast stipo jos jedan predani pcelar koji ce pomoci ako Bogda pcelarstvu svojim radom samo naprijed stipo i nadam se dace sve dobro proci oko trzista i da ce se tvoj proizvod naci i kod mene
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
senad grudic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 228
Pridružen/a: 23 pro 2010, 17:16

Re: Organovar

Post Postao/la senad grudic »

Stipo ja ti stvarno cestitam jer nije to mali rad uhvatiti se tolikog posla da se dodje i napravi tako jedan gotov proizvod.
Tebi i Senadu zelim da svoje preparate u borbi protiv varoe usavrsite i da ih vidim na trzistu.
Pozdrav Senad
Senad Grudic
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Organovar

Post Postao/la Stipo »

Hvala kolege .
Vaše riječi mi gode i daju mi još više hrabrosti i volje da ustrajem.
Doista dug je put od ideje do gotovog proizvoda sa kojim će potrošači biti zadovoljni.
:D
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Organovar

Post Postao/la sahista »

Stipo je napisao/la:Sahista
Ja nisam provalio BeeVital Hive Clean nego sam ga nadopunio pa u suštini to je sasvim drugi proizvod.
BeeVital mi je samo otvorio oči da uradim neka istraživanja na tu temu.
Da proučim organske tvari koje se koriste u pčelarstvu. Koje nisu štetne nego čak i ljekovite.
Tako sam nakon dobrog izračuna i nekoliko proba došao do recepta kojeg sam nazvao LiMed Vital.
Pošto taj naziv podsjeća na BeeVital vjerovatno ću ga nazvati drukčije.
Možda Tea Clean ili Flora Clean ili jednostavno Biljni ćistač košnica.
Ne samo da on bolje obara varrou nego i čisti krečno leglo te smanjuje nozemozu i buđavost saća.
Ovo će sigurno biti pravi bum u pčelarstvu jer jednim udarcom tuče najgore napasnike u pčelarstvu.
Po mom mišljenju znatno umanjuje šanse razvoja za druge bolesti pčela kao što je američka i evropska trulež legla.
Još je u ispitnoj fazi o stabilnosti sastavnih komponenti da se utvrdi rok trajanja.
Njegov sastav će bit javan. Nemam što kriti, a i ljudi vole da znaju što uzimaju.
Ne bojim se da će ga netko kopirati jer postoji nekoliko tvari koje je nemoguće bez znanja i točno određenog postupka izmješati sa vodom
na primjer: propolis, biljne smole, terpentin i drugo.
Sve sastavne komponente nisu štetne po zdravlje pčela ni čovjeka i sastavni su dio meda, polena ili propolisa koje su postavljene u meni znanim dozama.
Ispitan je više puta na preko 300 košnica u 3 pčelinjaka.
Na tržištu će se pojaviti sredinom ljeta.
Cijena 0,5 l = 20 KM za veće narudžbe može jefitnije po dogovoru.
O ovom ću na forumu kada osmislim ime otvoriti posebnu temu.
Odlicno Stipo.Ja cu u svakom slucaju ispitati i upotrebiti tvoj proizvod na svom pcelinjaku.Ako sve bude onako kako si napisao ulazis u legende svjetskog pcelarastva.Svi svjetski instituti i naucniciu koji rade na problemu pcelinjih bolesti, mogu ti samo skinuti kapu.E sad vrijeme ce pokazati.U svakom slucaju,nemoj posustati u svoijoj namjeri.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Odgovorite